Tragedia w Szczyrku. Córka lisa.

Od wczorajszego wieczora trwała akcja ratunkowa na gruzowisku domu mieszkalnego w Szczyrku.

Przypomnijmy – po godzinie 18.00 okolicą wstrząsnął potężny wybuch i w mgnieniu oka trzykondygnacyjny budynek zamienił się w kupę dymiącego, gorącego gruzu. Przybyłe na miejsce służby rozpoczęły gorączkowy wyścig z czasem, wyścig o życie zasypanych. W tej chwili już wiemy, że się nie udało – zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Całą noc był na miejscu Andrzej Ochodek, potem od rana walce strażaków towarzyszył Jarosław Krajewski.Teraz zapraszamy państwa na opowieść o trudnej historii, pogmatwanych relacjach rodzinnych i o miłości – miłości do Ojczyzny, która staje się silniejsza niż śmierć.

Bohaterką reportażu Eweliny Kosałki-Passi jest Aurelia – córka dowódcy grupy bojowej Stanisława Włocha ps. "Lis". 

Reportaż pt. "Córka Lisa". Realizacja dźwiękowa Jacek Kurkowski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl