Organy

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Bez tego instrumentu trudno jest sobie wyobrazić liturgię w Kościele. Jak mówił święty Jan Paweł II, od wieków jego brzmienie głosi chwałę Bożą. Dziś w roli głównej w naszych śladach wystąpią kościelne organy. A o sekretach tego niezwykłego instrumentu opowie kompozytor, wirtuoz organów, profesor sztuk muzycznych, nauczyciel akademicki Julian Gembalski . Rozmowę z nim prowadzi ks. Marek Spyra.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl