Święty Mikołaj zagląda też do więzienia...

fot. Gabriela Kaczyńska / Radio Katowice

Wszystko zaczęło kilka lat temu, kiedy to Anna Więcek-Wąglorz, wychowawczyni w Areszcie Śledczym w Katowicach, zapragnęła dać swoim podopiecznym namiastkę świąt Bożego Narodzenia...

W tym przypadku charakter przestępstwa nie ma znaczenia. Jedne skazane są za drobne przewinienia, inne, czy też inni — za zabójstwa czy rozboje. Niektórym do końca odsiadki zostało kilka lat, inni skazani zostali na dożywocie. Mowa o matkach i ojcach, którzy raz w roku łącza siły i przygotowują spotkanie dla swoich dzieci... uroczyste, wzruszające ale też bardzo trudne. 

Reportaż Gabrieli Kaczyńskiej na antenie Radia Katowice 17 grudnia 2019 r. o 17:35.


/as/


"Trzy kwadranse z reportażem" to autorski program Anny Sekudewicz prezentowany na antenie Radia Katowice już od ponad 20 lat. Słuchacze mogą dzięki niemu poznać najlepsze, najbardziej nowatorskie i poruszające reportaże przygotowane zarówno przez dziennikarzy katowickiego radia jak i przez twórców tego gatunku z całego kraju. To znakomicie zrealizowane opowieści o nas samych i naszym życiu, o naszych troskach i problemach, o zjawiskach i zdarzeniach wzruszających, porywających a bywa że szokujących. W ostatni czwartek miesiąca po emisji reportażu zapraszamy słuchaczy do dyskusji.

Spotkanie z reportażem