Universe. Koncert kolęd. Radiosesja.

UNIVERSE to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku. Laureat festiwali w Opolu i w Sopocie. Piosenki grupy sukcesywnie stawały się przebojami, okupując najbardziej popularne listy przebojów. Setki koncertów przysporzyły im wielu wiernych słuchaczy i fanów.

Popularność osiągnęli nie tylko w Polsce, ale i wśród Polonii w wielu krajach Europy i Ameryki. Wydali łącznie 13 albumów, zawierających ponad 150 piosenek. Każdy koncert jest sentymentalnym powrotem do muzyki lat 80-tych i 90-tych lat. Gromadzi wszędzie rzesze naszych fanów, wyzwala chęć wspólnej zabawy i daje wiele powodów do wzruszeń.

Oprócz znanych przebojów, UNIVERSE ma również swoje autorskie kolędy, które od wielu lat są prezentowane w kościołach podczas koncertów świątecznych. Niektóre z nich stały się bardzo popularne i są chętnie śpiewane przez innych wykonawców. Zespół świetnie brzmi i dba, by twórczość Mirosława Breguły, wspaniałego artysty, kompozytora, autora tekstów i aranżera była jak najlepiej przekazana na koncertach przypominając największe przeboje oraz promując mniej znane piosenki zespołu.

Największe przeboje UNIVERSE: „Tacy byliśmy”, „Tyle chciałem Ci dać” (duet z Beatą Kozidrak), „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Deszczowa nieznajoma”, „Mr. Lennon”, „Nie wiem czy to miłość”, „Głupia Żaba”, „Ciągle szukam drogi”, „Ja taki fajny gość” i „Mijam jak deszcz”.


Radiowe Wydarzenia