Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik zwyciężył Jagiellonię
22.12.2019
08:46:00

Górnik Zabrze zwyciężył Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0) w meczu kończącym 20. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Już w 4. minucie piłkę do bramki gości skierował Hiszpan Igor Angulo. Białostoczanie w 22. minucie mogli doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jesus Imaz. Czternaście minut po zmianie stron prowadzenie podwyższył inny Hiszpan Jesus Jimenez. W 68. minucie po raz drugi podyktowano "jedenastkę" dla Jagiellonii. Tym razem do piłki podszedł Taras Romanczuk, jednakże strzał reprezentanta Polski został obroniony przez słowackiego bramkarza Górnika Martina Chudego. Od 84. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Słowaka Andreja Kadleca. Wynik w 86. minucie ustalił Angulo.

To 5. zwycięstwo zabrzan w tym sezonie.

We wcześniej rozegranych spotkaniach Lechia Gdańsk przegrała z Rakowem Częstochowa 0:3 (0:0), a Wisła Płock wygrała z Piastem Gliwice 2:1 (1:1). To ostatnia seria gier w tym roku kalendarzowym.

W tabeli prowadzi Legia Warszawa (38 punktów) z przewagą dwóch punktów nad Cracovią oraz trzech punktów nad Pogonią Szczecin. Piast - 6. (31 pkt), Lechia - 7., Wisła Płock - 8. (po 30 pkt), Jagiellonia - 9. (29 pkt), Raków - 11. (28 pkt), a Górnik - 12. (23 pkt).

Następną kolejkę zaplanowano od 7 do 9 lutego przyszłego roku.