Dobrze być ministrantem

fot. Dariusz Schmidt/Radio Katowice

W swoich parafiach wykonują wymagającą i bardzo potrzebną pracę, służąc przy ołtarzu i działając na rzecz wspólnoty. Wnoszą swój czas, zaangażowanie oraz wiarę, by nieść sąsiadom Boga. W grudniowym Rabanie gośćmi Sary Bagińskiej i ks. Wojciecha Iwaneckiego są Super Ministranci. Paweł z Mikołowa oraz Romek, Mateusz i Adrian z Bogucic swoją postawą pokazują, że bycie ministrantem to wyjątkowa i zaszczytna funkcja. Chłopaki dzielą się ze słuchaczami swoim świadectwem oraz opowiadają o wyjątkowych formach ewangelizacji. Na antenie Radia Katowice hit internetu, czyli "Ona by tak chciała służyć ze mną", a jego autorzy zachwycają poczuciem humoru i pozytywną energią.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl