MŚ U 18 kobiet Dywizji 1B – Korea – Polska 2:1
05.01.2020
23:02:00

Trzeci niedzielny mecz MŚ U 18 kobiet Dywizji 1B: Korea  Południowa – Polska 2:1(1:1, 1:0, 0:0)

Bramki:  1:0 Yunha Song (Minae Park, 13), 1:1 Maja Błaszków (Julia Zielińska, 18), 2:1 Nara Kang (24)

Kary: Korea – 10 minut; Polska – 8 minut.

Korea: Eun Bee Huh – Sojung Lee, Seohyung Kwak, Yunha Song, Sieun Choi, Nara Kang – Seoyoung Yoo, Dowon Kim, Eunji Lee, Jiyoung Park, Sihyun Kang – Seoyoung Shim, Minae Park, Seungmin Woo, Nahyun Robyn An, Seoyoon Shin oraz Soojung Kim, Eunbi Kang

Polska: Helena Grzybowska – Julia Zaborowska, Julia Zielińska, Wiktoria Sikorska, Iga Schramm, Alicja Mota – Vanessa Patla, Zofia Postel, Karolina Baran, Ida Talanda, Zuzanna Baran – Anna Kot, Katarzyna Zaborska, Alicja Kopciara, Justyna Żyła, Maja Błaszków – oraz Wiktoria Kędra, Alicja Kobus, Alicja Sowa.

Dla obu zespołów to spotkanie miało ogromne znaczenie, z racji wcześniejszych porażek. Nasz zespół przystąpił do gry mając  jeden punkt za przegraną po dogrywce z Austrią.

Koreanki miały puste konta punktowe i bramkowe, co było widać w pierwszej tercji. Ostro ruszyły do ataku,  wypracowywały sobie pozycje strzeleckie. Pechowa dla nas okazała się 13 minuta, kiedy rywalki objęły prowadzenie, sprawiając radość całkiem sporej grupie swoich kibiców na widowni.

Zespół trenera  Tomasza Kowalczyka potrafił wykorzystać liczebne osłabienie rywali  i w efekcie po 20 minutach był remis.

Koreanki miały dobre „otwarcie” drugiej części spotkania, bowiem grając w przewadze znów wyszły na prowadzenie. To, co potem działo się na lodowisku musiało się podobać kibicom. Akcje szybko przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, wydawało się, że skończy się gradem goli. Tymczasem do przerwy wynik się nie zmienił.

W trzeciej tercji było solidne wsparcie z trybun dla naszego zespołu, była walka, zaangażowanie, walka, ale po końcowej syrenie cieszyły się Koreanki.

We wtorek nasz zespół zmierzy się z Chinami w przedostatnim turniejowym występie.

We wcześniejszych niedzielnych spotkaniach turnieju Austria pokonała  Chiny 4:0 (4:0, 0:0, 0:0), a Norwegia wygrała z Wielką Brytania  7:1 (3:1, 2:0, 2:0)