Masówki w kopalni Pokój. Związkowcy alarmują.

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Masówki informacyjne związków zawodowych odbywają się na wszystkich zmianach w kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej. 

Związkowcy informują o trudnej sytuacji zakładu, a także ostrzegają o tym, że zamknięcie kopalni może nastąpić o 2 lata szybciej, niż to wcześniej planowano. Atmosfera wśród załogi jest napięta. 


Zdaniem związkowców, zakład znalazł się w trudnej sytuacji na skutek nietrafionych inwestycji, niegospodarności i złego zarządzania. Jak informują, aktualnie wstrzymano inwestycje i ściany, choć, jak zapewnia strona społeczna, jeszcze w październiku zapewniano pracowników, że ściany ruszą. Związkowcy wezwali zarząd Polskiej Grupy Górniczej i dyrekcję kopalni do odblokowania ścian i kontynuacji inwestycji w wydobycie węgla. 

Nie ma planów zwolnień załogi – tak Zarząd Ruchu Pokój w Kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej odniósł się do masówek informacyjnych, które związkowcy od rana przeprowadzają w zakładzie. W związku z ostatnimi informacjami dotyczącymi Ruchu Pokój kopalni zespolonej Ruda, Polska Grupa Górnicza informuje, że ewentualne przemieszczenia pracowników Ruchu Pokój będą realizowane w ramach kopalni zespolonej Ruda. "Wszyscy pracownicy spółki mają zapewnione zatrudnienie i nie ma żadnych planów dotyczących zwolnień" – pisze zarząd w przesłanym oświadczeniu. Obecnie trwają analizy dotyczące planów techniczno-ekonomicznych kopalni, mające na celu wypracowanie najbardziej optymalnego modelu jej funkcjonowania w ramach kopalni zespolonej Ruda.

Autor: Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne