Greta Thunberg z wizytą w regionie. Odwiedziny u górników.

fot. FB/Jerzy Hubka

Znana szwedzka aktywistka Greta Thunberg odwiedziła województwo śląskie. 

W ostatnich dniach spotkała się z górnikami i odwiedziła dwie kopalnie Guido i Makoszowy. Towarzyszyła jej ekipa telewizyjna BBC. 

17-letnia aktywistka klimatyczna Greta Thunberg spotkała się w Zabrzu z górnikami, w tym m.in. z Jerzym Hubką, wiceprzewodniczącym związku zawodowego ZZG w KWK "Makoszowy". W mediach społecznościowych działacz napisał: "Przekazaliśmy że Górnicy nie boją się zmian i przeobrażeń. Podkreśliliśmy, że kopalnie nie generują dwutlenku węgla i można je z powodzeniem wyposażyć w nowoczesne technologie z pożytkiem dla środowiska jednocześnie nie tracąc miejsc pracy". 

Spotkanie nie spodobało się kierownictwu rady krajowej ZZG w Polsce, które opublikowało komunikat. Czytamy w nim, że "...kierownictwo stanowczo odcina się od opisanych działań. Pan Jerzy Hubka nie posiada żadnego upoważnienia do wypowiadania się w Imieniu Związku Zawodowego Górników w Polsce. Kontakty Grety Thunberg w świetle kamer BBC uznajemy za przejaw megalomanii i głupoty, a działania organizacji z Makoszów za szkodliwe dla Polski". 

Post Jerzego Hubki został szybko zauważony przez internautów. Pod zdjęciami z Gretą Thunberg na facebooku pojawiły się setki reakcji oraz komentarzy. 

Autor: Kamil Jasek /rs/


Wiadomości regionalne