Niniwa i Gniazdo

Wstań i idź do Niniwy, a może wyleć z gniazda...? Dwie wspólnoty, dwie różne drogi formacji i jeden cel - być bliżej Boga. W najnowszym Rabanie Sara Bagińska rozmawia z reprezentantami dwóch świetnie prosperujących w Katowicach wspólnot chrześcijańskich dla młodych. Bartek i Paulina opowiadają o działaniu różnych grup w ramach Niniwy oraz o swoich osobistych doświadczeniach dotyczących tej formy rozwoju wiary. Z kolei Piotrek i Asia dzielą się świadectwem związanym z Duszpasterstwem Akademickim Gniazdo, w którym również pełnią rolę koordynatorów. Na co dzień pierwszych z nich spotkamy u Misjonarzy Oblatów, a drugich u Dominikanów, a dziś razem zapraszają na antenę Radia Katowice.

 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl