Temat do dyskusji: zmiany w kierunku ekologicznej gospodarki

fot. Piotr Grzesiak/Radio Katowice

Dobiegła końca dwudniowa konferencja "W kierunku zielonej gospodarki". Na zaproszenie marszałka Jakuba Chełstowskiego przybyła na nie komisarz UE ds. polityki spójności i reform, Elisa Ferreira.

Rozmawiano o przyszłości Europy i regionów pogórniczych w kontekście zmian związanych z zieloną gospodarką. I tu musimy dodać, że nasz region, największy region górniczy w Unii Europejskiej czekają oczywiście najgłębsze zmiany. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Co udało nam się zrobić do tej pory, a co przed nami? Skąd weźmiemy finansowanie zmian? Czy będą to zmiany przygotowane w Warszawie, czy może w naszym regionie?  Naszymi gośćmi są dzisiaj: Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Izabela Domogała oraz Poseł Krzysztof Gadowski (Platforma Obywatelska).
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.