Górnicy blokują tory. Protest przeciwko importowi węgla.

fot. Dorota Stabik/Radio Katowice

Flagi, transparenty i rozpalone koksioki — górnicy od rana blokują tory przy elektrowni w Łaziskach Górnych. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem importu węgla z Rosji. 

Jak podkreśla szef Sierpnia 80, Bogusław Ziętek przez to sytuacja polskiego górnictwa jest katastrofalna.


Jak dodał Ziętek — związkowcy na początku miesiąca napisali do premiera Mateusza Morawieckiego zwracając uwagę na fatalną sytuację w górnictwie.


Związkowcy podkreślali także, że w miejscu protestu, za płotem jest kopalnia połączona z elektrownią taśmami. Elektrownia nie odbiera zakontraktowanego węgla a importuje.Tymczasem jak przekazuje Patrycja Hamera rzeczniczka Tauron Wytwarzanie - Elektrownia Łaziska w całości korzysta z polskiego węgla.

Związkowcy z Sierpnia 80 przy Elektrowni Łaziska mają zamiar protestować do późnych godzin popołudniowych. Jak podkreślają, to protest przeciwko importowi węgla z Rosji.


Jak dodaje Rafał Jedwabny z Sierpnia 80, chodzi o pokazanie problemu, jaki mają polskie kopalnie.


Związkowcy przekazują, że na zwałach przy kopalniach zalega około 2,5 mln ton węgla. 

Jak podkreśla Rafał Jedwabny z sierpnia 80, za płotem jest kopalnia połączona z elektrownią taśmami. Elektrownia nie odbiera zakontraktowanego węgla a importuje.


Tymczasem, jak przekazuje Patrycja Hamera, rzeczniczka Tauron Wytwarzanie, Elektrownia Łaziska w całości korzysta z polskiego węgla.


Przy elektrowni Łaziska mają zamiar protestować do późnych godzin popołudniowych. Mają do nich dołączać kolejne zmiany kończące prace w kopalniach.


Autor: Dorota Stabik /rs/as/


Wiadomości gospodarcze