Kościół w kulturze

fot. FB/Sanktuarium św. Walentego

Czas na Kościół w kulturze. Poznamy niezwykłe miejsce na mapie kościoła na śląsku. O tej świątyni i kulcie świętego, który jej patronuje, z całą pewnością usłyszymy w tym tygodniu nie raz a najczęściej 14 lutego. O jedynym w kraju, bieruńskim sanktuarium świętego Walentego, ks. Marek Spyra rozmawia z proboszczami parafii, byłym, ks. Januszem Kwapiszewskim i obecnym, ks. Michałem Anderko.

#audio1


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl