Wspólnota dla dziedzictwa

fot. Dariusz Schmidt/Radio Katowice

Wspólnota dla dziedzictwa to tytuł projektu, a zarazem audycji. Areopag śląski, a więc poruszamy sprawy ważne. W związku z rocznicami patriotycznymi, jakie przeżywamy od 2018 roku, będzie o trosce o zachowanie w pamięci tych, którzy tworzyli naszą ojcowiznę. W Bełku stworzono projekt, pozyskano środki i zaangażowano młodych i starszych wolontariuszy. Wszystko po to, by zatroszczyć się o stary cmentarz. Gośćmi ks. Michała Anderko są: Ewa Caban, opiekun merytoryczny projektu, Michał Stokłosa, wiceprezes stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Bełk oraz ks. Konrad Opitek, proboszcz parafii św Jana Sarkandra w Bełku.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl