Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Wiosna. Konie. Larmo.
18.02.2020
16:30:00

Chociaż kalendarzowa wiosna zaczyna się w marcu, w tym roku już teraz widzimy jej pierwsze oznaki, jak wysoka temperatura na zewnątrz, ćwierkające ptaki czy święcące słońce. W niektórych miejscach w Katowicach można zaobserwować nawet kwitnące już krokusy, a jednym z nich jest teren obok Muzeum Śląskiego. To ocieplenie oczywiście spowodowane jest zmianami klimatycznymi, z którymi mamy do czynienia w ostatnich latach. Ostatni rok był przecież trzecim najcieplejszym w historii ludzkości. Czy powinniśmy się cieszyć tak ładną pogodą w lutym czy bardziej martwić konsekwencjami tych anomalii? Czy mieszkańcy regionu rzeczywiście czują już wiosnę sprawdzał Klaudiusz Chołota.Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wprowadziła zmiany w strukturach policji konnej. Połączone w jedno ogniwo zostały formacje z Chorzowa i Częstochowy. To nie jedyna nowość w tych strukturach, bo do służby wcielono cztery nowe konie, które zdobyły specjalne atesty. Zmianami zainteresował się  Krzysztof Słabikowski.Studio Larmo nie kupuje nowych ciuchów w sieciówkach, zamiast tego tworzy własną kolekcję EKO-ubrań. Larmo to trzy młode dziewczyny, które wyznają ideę mody odpowiedzialnej, przyjaznej środowisku. Ratują ubrania z lumpeksów i ozdabiają je autorskimi wzorami, nadając im drugie życie. Ich wytwory można oglądać w Geszefcie na Koszutce w Katowicach, które odwiedziła Paulina Pikiewicz.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA