Hojnisz-Staręga szósta w biegu na 15km
18.02.2020
22:01:00

Monika Hojnisz-Staręga zajęła szóste miejsce w biegu indywidualnym kobiet podczas Mistrzostw Świata w Anterselwie. To najlepszy rezultat reprezentacji Polski na tych mistrzostwach, jak również najlepsze osiągnięcie w całej historii startów Polek w tej konkurencji MŚ.

Włoszka Dorothea Wierer wywalczyła złoty medal w biegu indywidualnym na 15 km podczas biathlonowych mistrzostw Świata w Anterselvie. Monika Hojnisz-Staręga zajęła 6. miejsce. Polka dwukrotnie pomyliła się na strzelnicy i straciła Wierer, która też zaliczyła dwa pudła, 1 min. i 10 sek. Srebro zdobyła Niemka Vanessa Hinz (+2,2 sek., 1 pudło), a brąz Norweżka Marte Olsbu Roeiseland (+15,8 sek., 2 pudła).

W środowym biegu na 20km  (początek o 14:15) wystartują Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.