Ekologia i trendy sprzeciwiające się konsumpcji na oscarowej gali.

Ekologia i trendy sprzeciwiające się konsumpcji trafiły na oscarową galę. Aktorka Jane Fonda na tegoroczne rozdanie Oscarów założyła kreację, w której wystąpiła 6 lat temu na Festiwalu Filmowym w Cannes. To ważne sygnały, które wielu mogą zainspirować, dlatego dzisiaj w audycji też powiemy nieco o tych eko-oscarowych trendach. Zastanowimy się też, dlaczego w Polsce tak ciężko wchodzą na rynek sklepy "bez opakowań". Powiemy również o najnowszych badaniach na temat oczyszczaczy powietrza.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko