Górnictwo. Temat do dyskusji.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Kolejne ognisko zapalne w polskim górnictwie zostało ugaszone, porozumienie w sprawie wynagrodzeń w Polskiej Grupie Górniczej zawarto, choć część problemu przesunięto na później, ale warto wrócić do rozmowy o kondycji tej branży. 

Nie tak dawno rozmawialiśmy o tym, że została przyjęta polityka energetyczna Polski do 2040, a tym czasem pojawił się Zielony Ład, pojawiło się pytanie, czy przypadkiem nowy blok w elektrowni Ostrołęka nie powinien być zasilany gazem i pojawiły się sygnały płynące z Ministerstwa Aktywów Państwowych o tym, czy nie należałoby zastanowić się nad modelem polskiej energetyki. Czy zatem czeka nas wielka konsolidacja? Z posłem Krzysztofem Gadowskim z Platformy Obywatelskiej oraz Borysem Borówką z Prawa i Sprawiedliwości rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.