Temat do dyskusji: Centralny Port Komunikacyjny

fot. Piotr Grzesiak/Radio Katowice

Dziś mija termin składania uwag, dotyczących proponowanych przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny korytarzy przyszłych linii kolejowych.

CPK chce zbudować 1600 kilometrów tras kolejowych, które mają zapewnić szybkie połączenia z centralnym lotniskiem. Projekty te budzą jednak wiele uwag, wiele czyli jakieś dziesięć tysięcy, ponieważ tyle wpłynęło do tej pory. Również marszałek województwa śląskiego postanowił zorganizować jeszcze w marcu Okrągły Stół na ten temat, aby pewne rzeczy wyjaśnić, a niektóre emocje ostudzić.  Ale czy te uwagi świadczą o tym, że Centralny Port Komunikacyjny nie jest nam potrzebny?

Czy jest to projekt torpedowany na przykład przez samorządy? Naszymi gośćmi są dzisiaj poseł Katarzyna Stachowicz Platforma Obywatelska i poseł Jerzy Polaczek – Prawo i Sprawiedliwość – były minister transportu, obecnie przewodniczący komisji infrastruktury.
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.