Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odwołana. FRYDERYK 2020.

fot. Ryszard Stotko / Radio Katowice

Związek Producentów Audio Video zdecydował o odwołaniu tegorocznej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2020 planowanej na 14 marca. 

Fryderyk Festiwal to święto polskiej muzyki, która w tym roku ze względów sanitarno-epidemiologicznych został odwołany. Wcześniej, w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-Cov-2, Fryderyki miały odbyć się bez publiczności, jak poinforomowali 10 marca organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu. 

Laureatów tegorocznych nagród Fryderyk w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu poznamy 17 marca. Zarząd ZPAV zdecydował o publikacji wyników głosowania Akademii Fonograficznej na stronie www.fryderyki.pl oraz w mediach społecznościowych. Obecnie trwają pracę nad tym, w jaki sposób artyści zostaną nagrodzeni.

Na stronie fryderyki.pl możemy przeczytać oficjalny komunikat przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video:

Bardzo czekaliśmy na spotkanie z nominowanymi, dlatego trudno było nam podjąć tę decyzję. Jednak w poczuciu odpowiedzialności za środowisko muzyczne, gdy zamykane są szkoły i instytucje kultury, nie możemy stwarzać potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego. Liczę, że wszyscy zrozumieją, że byłoby nam trudno świętować w takiej sytuacji. Wszystkim nominowanym raz jeszcze serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy – mówi Andrzej Puczyński

Autor: Aleksandra Siążnik /as/