Producenci samochodów zawieszają produkcję

fot. Andrzej Ochodek/Radio Katowice

Fiat zawiesza produkcję w europejskich fabrykach. Dotyczy to również zakładu w Tychach. 

Jak wynika z komunikatu koncernu, decyzja podjęta została z powodu zagrożenia koronawirusem. Czasowe wstrzymanie dotyczy także zakładu w Serbii oraz pięciu włoskich fabryk. Wcześniej związki zawodowe poinformowały, że zakład w Tychach zostanie zamknięty jedynie na 2 dni ze względu na dezynfekcję. Obecnie zgodnie z decyzją koncernu FCA produkcja ma zostać wstrzymana do 27 marca. 

Grupa zapewniła, że zamierza osiągnąć zaplanowany wcześniej poziom produkcji. W tym celu współpracuje z dostawcami oraz partnerami biznesowymi, by nadrobić straty gdy sytuacja powróci do normy. 

Z kolei gliwicka fabryka Opla zostanie zamknięta od wtorku. Taką decyzję podjął koncern w odpowiedzi na epidemię koronawirusa. Jak koncern informuje w opublikowanym komunikacie, decyzja taka została także podjęta z powodu zakłóceń w dostawach od głównych dostawców, a także nagły spadek na rynkach motoryzacyjnych. Zamknięcie zostanie przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi procedurami zamknięcia terenu, zostanie także przeprowadzone w porozumieniu z partnerami społecznymi. Fabryka zostaje zamknięta do 27 marca.

Autor: Kamil Jasek, Joanna Opas /as/rs/