10 nowych przypadków koronawirusa w regionie

47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych odnotowano w całym kraju - podało właśnie Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze. 10 przypadków dotyczy osób z województwa śląskiego.

Podczas pobytu w Austrii zakaził się starszy mężczyzna, który obecnie jest hospitalizowany w Tychach. Mieszkaniec, który był podczas kwarantanny domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach, czuje się dobrze. Do częstochowskiego szpitala trafił z kolei starszy mężczyzna w średnim stanie, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem. W tym samym szpitalu, w stanie dobrym, przebywa starsza kobieta z najbliższego otoczenia mężczyzny, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni.

W swoim domu, pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie, leczy się kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy. Na oddziale zakaźnym bytomskiego szpitala, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Do tyskiego szpitala zakaźnego trafił z kolei mężczyzna w sile wieku. Mieszkaniec powiatu gliwickiego jest w stabilnym stanie.

W izolacji domowej, w powiecie cieszyńskim, leczy się kobieta w średnim wieku. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów przebywała w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną. W dobrym stanie zdrowia, pod nadzorem sanepidu w Rybniku, jest mężczyzna w sile wieku, u którego badanie potwierdziło obecność wirusa w organizmie.

Kilku pacjentów jest także w stanie ciężkim. Do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest także starsza kobieta. Łącznie w województwie śląskim mamy 151 osób zakażonych koronawirusem.

Autor: Joanna Opas /pg/