Kolejnych 18 osób z koronawirusem

Kolejnych 18 osób z województwa śląskiego zarażonych koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Niestety zmarł także 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach.

Łącznie w regionie zakażonych zostało 555 osób, a 24 zmarły.

Dwie mieszkanki Zawiercia, nastolatka i starsza kobieta, trafiły na oddział zakaźny miejscowego szpitala. Natomiast w szpitalu zakaźnym w Tychach leczony będzie młody mieszkaniec Katowic oraz starszy mieszkaniec Mysłowic. Z kolei na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa kobieta w średnim wieku z powiatu będzińskiego.

4 kolejne próbki pobrane od osób przebywających w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu okazały się dodatnie. Wirusa wykryto także u mężczyzny w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, który przebywa w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Z kolei w swoich domach, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą: mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, 2 mężczyzn z Chorzowa w średnim wieku, 2 mężczyzn z Katowic (w sile wieku i w średnim wieku) oraz mężczyzna i kobieta z powiatu myszkowskiego (oboje w sile wieku).

Ministerstwo zdrowia poinformowało również o śmierci 87-letniego mężczyzny, który był hospitalizowany w Tychach.

W całym kraju jest 99 nowych przypadków zakażenia koronawirusem a 4 osoby zmarły. Poza województwem śląskim potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. małopolskiego,12 osób z woj. wielkopolskiego i 10 osób z woj. świętokrzyskiego. Osoby, które zmarły, poza mężczyzną w Tychach, to 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wyniosła 4201 osób z czego 98 zmarły.

Autor: Dorota Stabik/ml/