Ekspert radzi: jak korzystac z Tarczy Antykryzysowej?

Ponad 86 tys. przedsiębiorców otrzyma świadczenia postojowe. 

W województwie śląskim pieniądze trafią do blisko 9,5 tys. samozatrudnionych. Łączna kwota wypłaty "postojowego" dla śląskich biznesmenów przekroczy 19 mln zł. Jak korzystać z Tarczy Antykryzysowej? Czy ci przedsiębiorcy, którzy wnioskowali o prolongowanie składek muszą złożyć ponownie wnioski o ich anulowanie? Czy umorzenie składek pozbawia przedsiębiorców ochrony ubezpieczeniowej? Czy na ich kontach pojawi się jakaś dziura na przykład w składkach na emerytury? W jaki sposób z Tarczy Antykryzysowej mogą korzystać samozatrudnieni i osoby wykonujące umowy zlecenia? Z rzecznikiem prasowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie, Beatą Kopczyńską, rozmawia Józef Wycisk.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy