Kalwaria Panewnicka

W takim świątecznym dniu w naszym programie nie mogło zabraknąć tematyki związanej z przeżywaniem tego co działo się w Ziemi Świętej przed dwoma tysiącami lat i jak na przestrzeni historii próbowano z powodzeniem choć symbolicznie przenieść ziemię świętą do różnych miejsc na świecie. W tym i nam bliskich, Pszowa, Piekar Śląskich i Panewnik. Właśnie o Kalwarii Panewnickiej, z historykiem kościoła, ks. Henrykiem Pyką, rozmawia ks. Marek Spyra.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl