Złowić młodych w sieci

W jednym momencie cała działalność Kościoła musiała przenieść się do internetu. Jak wyglądają zdalne katechezy? Czy parafialne wspólnoty młodzieżowe spotykają się mimo wszystko? Jak z tą sytuacją radzą sobie duszpasterze? O tym wszystkim w dzisiejszym „Rabanie” opowiadają ks. Adrian Chojnicki i ks. Piotr Piekło.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl