Przedłużone kontrakty zawodników Mistrza Polski.

fot. mat.pras.

Piast Gliwice postanowił skorzystać z opcji przedłużenia kontraktów Patryka Sokołowskiego oraz Tomasza Mokwy. Nowa umowa 25-letniego pomocnika będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku, z kolei 27-letniego obrońcy o rok dłużej.

Patryk Sokołowski występuje w Piaście 2018 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 46 spotkań, w których zdobył trzy bramki. 

- Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować grę w Piaście przez następny sezon. Mam nadzieje, że jak najszybciej będę mógł wyjść na boisko i odwdzięczyć się klubowi za zaufanie. Gliwice to bardzo dobre miejsce do rozwoju sportowego, mam tutaj odpowiednie warunki, aby stawać się coraz lepszym piłkarzem i wierzę, że jako drużyna dalej będziemy osiągać dobre wyniki - powiedział Patryk Sokołowski.

 Natomiast Tomasz Mokwa trafił do Piasta 2014 roku. Trzy lata później odszedł do GKS-u Katowice, ale po dwunastu miesiącach wrócił na Okrzei 20. W barwach Niebiesko-Czerwonych 27-latek rozegrał łącznie 77 meczów, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

 - Cieszę się, że klub zdecydował się na przedłużenie mojej umowy. Każdego dnia udowadniam, że to słuszna decyzja. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł odwdzięczyć się za pokładane we mnie zaufanie na boisku - powiedział Tomasz Mokwa.

/mat.pras./mm/