Nauka społeczna kościoła

Spotkanie poświęcamy sprawom związanym z nauką społeczną kościoła, w kontekście kilku ważnych majowych rocznic, między innymi 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, 198. rocznicy wydania papieskiej Encykliki Rerum novarum. Rozmawiamy też o słowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, dotyczącym wyborów prezydenckich i o tym, jak i czym żyje Kościół w czasach pandemii. Gościem spotkania jest ks. Arkadiusz Wuwer.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl