Ekspert radzi: jak zrobić ogrodową krplówkę?

Polska pustynią Europy – tak został zatytułowany raport opublikowany w ub. roku przez NIK. Tegoroczne, wiosenne opady niestety niewiele zmieniają sytuację, bowiem nadal mamy do czynienia z suszą hydrologiczną. Stoimy zatem przed koniecznością oszczędzania wody. Jednym ze sposobów, do zastosowania w rolnictwie, ogrodach i ogródkach, jest podlewanie kropelkowe. Skojarzenie z kroplówką jest jak najbardziej uzasadnione, rzecz w tym bowiem, aby płyn trafiał dokładnie tam, gdzie trzeba, w ilości w sam raz. Zresztą od strony technicznej problem rozwiązany jest też bardzo podobnie. Z Romanem Woźnicą, specjalista z zakresu systemów nawadniania automatycznego, rozmawia Marek Ciepliński.





Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.