Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Prezydent RP w Wiśle. Zielona konferencja. Dom Strachu.
13.06.2014
16:45:00

komorowskiwisla_och_120Od dziś prezydent Bronisław Komorowski jest oficjalnie Honorowym Obywatelem Wisły. To szósty tytuł przyznany przez Radę Miejską od czasów przedwojennych, kiedy wyróżnienie to otrzymał prezydent Ignacy Mościcki. W czasie krótkiego pobytu w Wiśle, prezydent Komorowski odsłonił replikę przedwojennego pomnika Źródeł Wisły oraz posadził Dąb Wolności. Świadkiem tego był nasz reporter Andrzej Ochodek.


 

W ubiegłym roku, na jednym z internetowych forów, wielkie emocje wzbudziła ozdobna kapusta, posadzona na katowickich klombach. Pojawił się nawet zarzut, że z miasta robi się wieś. Okazuje się jednak, że to jedna z najnowszych tendencji w urządzaniu terenów zielonych. O nich m.in, a także o zarządzaniu przestrzenią publiczną, terenach leśnych, pielęgnacji drzew rozmawiali uczestnicy IV Miedzynarodowej Konferencji "Zieleń Miejska, Katowice 2014", zorganizowanej już po raz czwarty przez tutejszy Zakład Zieleni Miejskiej. ...Choć nasz reporter, Marek Ciepliński, poszedł jednak tropem wątku wiejskiego.


 

Do tej pory jurajskie legendy, które krążą po tamtejszych zamkach i warowniach, zbierane były i publikowane w przewodnikach czy albumach turystycznych. Teraz posłuchać ich można w jednym miejscu i to w nietypowej scenerii. U podnóża Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu powstał bowiem pierwszy na Jurze "Dom Strachu i Legend". Przewodnikiem naszej reporterki, Gabrieli Kaczyńskiej, po Domu Strachu i Legend w Podzamczu był Maciej Wnuk. 


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA