Raban

Czas na Raban czyli audycję młodych, w której mowa będzie o pielgrzymce przez internet i zdalnej pracy zespołu muzycznego. Rozmówcami prowadzącej audycję z domowego studia Sary Solorz będą Piotr Solorz, kierownik wokalny, kompozytor i aktor Teatru Franciszka, który między innymi zaprosi do zdalnego uczestnictwa w pielgrzymce mężczyzn do Piekar lskich rraz Adrian Pontus, wokalista zespołu "Tylko Ty". Artyści stworzyli wyjątkową odsłonę "Barki" z okazji setnych urodzin św. Jana Pawła II. Adrian opowie także o innych działaniach zespołu.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl