Ekspert radzi: jak chronić się przed pandemią?

Pojawiające się codziennie informacje o kilkuset pacjentach zarażonych koronawirusem w naszym regionie nie dają nam wyboru - dziś znów pojawi się temat epidemii. 

Gośćmi "Każdemu damy radę" byli dr Grzegorz Hudzik - szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Katowicach oraz lekarz chorób zakaźnych - docent Jerzy Jaroszewicz. Nasz kolejny gość radzić będzie w sprawach tylko teoretycznie oczywistych... jak bowiem pokazuje praktyka - nie dla każdego zasady, o których od marca codziennie mówi się np. w naszym radiu - są czymś naturalnym podczas epidemii.

I tak jak maska nie powinna lądować w kieszeni, czy odkrywać nosa, tak jeszcze kilka innych reguł może powinniśmy w końcu wprowadzić na stałe w życie... a więc czas na małą powtórkę z wiedzy przydatnej podczas pandemii, nie tylko koronawirusa.
Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.