Z akademii do PlusLigi. Patryk Cichosz-Dzyga środkowym Jastrzębskiego Węgla

fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel podpisał trzyletni kontrakt z adeptem Akademii Talentów Patrykiem Cichoszem-Dzygą. Patryk jest kolejnym absolwentem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który dołącza do pierwszego zespołu. To mierzący 210 cm wzrostu środkowy.

– Wiadomo, że jeśli jest się w Akademii i ma się możliwość podpatrywania jednej z najlepszych drużyn w Europie, to największym marzeniem jest móc zasilić w przyszłości tę drużynę, trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie i rywalizować na boisku z topowymi zespołami. Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać – podkreśla z dumą Patryk Cichosz-Dzyga.

Pochodzący ze Słubic zawodnik przeszedł w jastrzębskiej Akademii przez wszystkie kategorie wiekowe - od młodzika przez kadeta po juniora. Trafił do klubu ze Śląska już w wieku 12. lat. Jest dwukrotnym mistrzem Polski młodzików, brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. 

- Cieszę się, że kolejny wyróżniający się adept Akademii Talentów trafia do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Akademia Talentów jest dla Klubu i dla naszego Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej bardzo ważnym przedsięwzięciem, a idea ta sprowadza się do szkolenia i wychowywania przyszłych siatkarzy. Przeskok z Akademii do drużyny seniorskiej często bywa trudny, ale wierzę w to, że Patryk Cichosz-Dzyga odnajdzie się w pierwszym zespole i będzie stale podnosił swoje umiejętności - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

W minionym sezonie miał już możliwość trenowania z pierwszym zespołem Jastrzębskiego Węgla w ramach przygotowań do rozgrywek PlusLigi, kiedy w składzie zespołu brakowało jeszcze kadrowiczów. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/