Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Ceny żywności. Smartfony. Tablica pamięci.
16.06.2020
16:29:00

Kilka produktów a na paragonie "stówka"... Polacy mocno odczuwają podwyżki cen wielu produktów żywnościowych. Żeby kupić na przykład kilogram truskawek lub czereśni trzeba sięgnąć głębiej do portfela. Czy podwyżki cen to wynik epidemii koronawirusa a może ceny windują sami sprzedawcy? Sprawie przyjrzała się Marta Dobrowolska.W Częstochowie zainaugurowano kampanię "Życie jest przed tobą, nie w smartfonie". Ma ona zwracać uwagę na współczesny problem, jakim jest zbyt duże przywiązywanie uwagi do towarzyszących nam niemal wszędzie telefonów. Często odwracają one uwagę, co może doprowadzać do niebezpiecznych zdarzeń, na przykład w ruchu drogowym. Kampanię przygotowała policja wraz Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej. Kampanię policji i ZGM TBS w Częstochowie współorganizuje Urząd Miasta w Częstochowie, Starostwo Powiatowe, Fundacja Dla Rozwoju oraz częstochowski oddział KRUS-u. Patronatem honorowym akcję objął prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.  Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.W miejscowości Wierzchowisko koło Częstochowy odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą Rodzinę Sowów. Franciszka i Józef Sowowie w czasie II wojny światowej, mając pięcioro dzieci, ukrywali przez ponad rok, prawdopodobnie w sumie siedmioro Żydów. 1 września 1943 niemieccy żołnierze brutalnie rozprawili się z rodziną. Za pomoc Żydom Franciszka i Józef zostali zamordowani a ich osierocone dzieci skazane zostały na poniewierkę lub na wywózkę do Niemiec. Tablica stanęła przy polnej mogile zabitych z rodziny Sowów i zabitych z nimi Żydów, niedaleko ich całkowicie spalonego domostwa. Relację przygotował Zdzisław Makles.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA