Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Pierwsze loty. Wakacje w mieście. Chińskie mrówki.
17.06.2020
16:30:00

Po ponad trzech miesiącach obowiązywania zakazu lotów pasażerskich, pierwsi pasażerowie wylecieli i przylecieli do Pyrzowic. Podróżnych nie było wielu, ale byli stęsknieni, nawet nie tyle za podróżami, ile bardzo często za swoimi rodzinami, z którymi rozdzieliła ich pandemia. Rejsów, jak mówi Piotr Adamczyk z biura prasowego lotniska, na razie jest niewiele. Jak obecnie wygląda sytuacja na lotnisku sprawdziła nasza reporterka Joanna Opas."Rodzinne relacje na wakacje" to letnia propozycja dla częstochowian małych i dużych, którzy zostają w mieście. Aby w tym czasie się nie nudzić, 13 Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnej organizuje półkolonie pełne gier, zabaw, ale i nauki, choć oczywiście na wesoło. Jest też coś dla rodziców. Półkolonie ruszają w lipcu, właśnie trwa rekrutacja. Udział w półkoloniach jest bezpłatny. W projekcie mogą wziąć udział osoby niepracujące lub o niskich dochodach, zamieszkujące jedną z 13 dzielnic, w których funkcjonują DOSL-e. Szczegóły i warunki, jakie należy spełniać znaleźć można na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Ofertą zainteresował się Krzysztof Słabikowski.Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze śląska, podczas kontroli natrafili na niecodzienne znalezisko. W zwykłej plastikowej zabawce ukryty był… żywy ładunek! Relację zoologiczno-detektywistyczną przygotował Samuel Baron.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA