Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Autobusy. Rzeźby. Jaskinie.
22.06.2020
16:30:00

Bielski PKS rozszerza swoje połączenia na Małopolskę. Ma zostać podpisana uchwała zarządu PKS-u otwierająca nowe kursy z Bielska-Białej do Kęt. Plany na ekspansję Komunikacja Beskidzka ma ambitne, czyli to jeszcze nie koniec rozbudowy sieci. W bielskim PKS-ie był z mikrofonem Jarosław Krajewski. "Wiwisekcja balansu. Rzeźby Jerzego Kędziory" - to wystawa, którą oglądać można w Muzeum Częstochowskim. Wystawa prezentuje kolejne etapy tworzenia rzeźb balansujących, znanych w wielu krajach Europy i świata. Wystawianych w plenerach m.in. Dubaju, Berlina, Lourdes, Miami, San Diego, Nowego Jorku, Bratysławy czy Kopenhagi. Rzeźb działających na wyobraźnię bo posadowionych kilka metrów nad ziemią na linie i utrzymujących się w pionie jakby na przekór prawom fizyki. Na tej wystawie częstochowski artysta rzeźbiarz zdradza tajniki swojego warsztatu. Warto pójść do podjasnogórskiego parku i zobaczyć balansującą w okolicy Pawilonu Wystawowego Muzeum Częstochowskiego rzeźbę kwarantannę pandemii w maseczce, rękawiczkach i z płynem do dezynfekcji - atrybutami, które stały się przecież naszą codziennością. Wystawę oglądać będzie można do 6 września. Rzeźby oglądała Izabela Czerczer. W Brennej działa jedyne w Polsce obserwatorium nietoperzy. Te latające ssaki mieszkają na strychu miejscowej szkoły podstawowej a na zimę odlatują do pobliskich jaskiń. Po wakacjach uczniowie, jako nieliczni w Polsce, będą mieli zajęcia praktyczne z chiropterologii stosowanej czyli nauki o nietoperzach w szkole. Ostatnio obserwatorium przeszło małą renowację. Przez nowe lustro fenickie, nietoperze obserwował nasz reporter.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA