Górnik Zabrze przegrał u siebie z Wisłą. Krakowianie bliżej utrzymania
27.06.2020
22:33:00

Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Kraków 0:1 zaliczając drugą porażkę w tym sezonie przed własną publicznością. Dzięki wygranej Wiślacy są coraz bliżej utrzymania.

Już przed tym spotkaniem Górnicy byli pewni utrzymania, ale nie zamierzali spocząć na laurach. Podopieczni Marcina Brosza przeważali w pierwszej połowie, nie potrafiąc jednak swojej przewagi przypieczętować bramką. To zemściło się już na początku drugiej odsłony. W 47. minucie Rafał Boguski dograł piłkę w pole karne, a Alon Turgeman strzelił bez przyjęcia i pokonał Martina Chudego. Zabrzanie stwarzali sobie wiele okazji, ale nie znaleźli recepty na golkipera gości. Wisła Kraków wygrała oddalając się od strefy spadkowej.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 0:1 (0:0)

0:1 – Turgeman 47'

Górnik: Chudy – Vasilantonopoulos (Pawłowski 59’), Wiśniewski, Bochniewicz, Janža – Jirka (Ryczkowski 79’), Ściślak (Kopacz 60’), Bainović, Jimenez – Giakoumakis – Angulo

Trener: Marcin Brosz

Wisła: Lis – Klemenz, Hebert, Janicki, Sadlok – Kuveljić, Basha (Wasilewski 90+1’) – Błaszczykowski (Boguski 28’), Chuca (Zhukov 67’), Hołownia – Turgeman

Trener: Artur Skowronek

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Żółte kartki: Giakoumakis