Terminal T. Tymczasowa hala odlotów.

fot. FB/Katowice Airport

Terminal pasażerski T otwarty został na lotnisku w Pyrzowicach. 

To terminal, w którym obsługiwana jest część rejsów wylotowych do krajów strefy Schengen. Na jego potrzeby został zaadaptowany nieużytkowany już terminal cargo. Obiekt ma przejąć część ruchu pasażerskiego z zamkniętego terminalu B, który od września zeszłego roku jest rozbudowywany. 

Jak mówi Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport, terminal T wyposażony jest we wszystkie niezbędne elementy. Posiada cztery stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, cztery linie kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz dwie linie kontroli bezpieczeństwa bagaży rejestrowanych wraz z taśmociągiem. W hali odlotów znajdują się cztery bramki do boardingu pasażerów. W budynku zlokalizowane są dwa węzły sanitarne a także pokój opieki nad dzieckiem. 

Pierwotnie obiekt miał zostać uruchomiony nieco później, w momencie zamknięcia terminalu B, po szczycie sezonu wakacyjnego. Jednakże z powodu pandemii koronawirusa i zakazu lotów, zmieniono harmonogram prac i terminal B został wyłączony z użytkowania znacznie wcześniej. Chociaż aktualnie ruch pasażerski jest o wiele mniejszy niż planowano, jednak dzięki dodatkowemu terminalowi łatwiej będzie zapewnić utrzymanie reżimu sanitarnego i dystansu społecznego między podróżnymi. 

Autor: Joanna Opas /rs/