Następne przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne zgony.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 267 nowych przypadkach zakażania koronawirusem w Polsce. 

72 z nich to mieszkańcy województwa śląskiego. Są także kolejne ofiary. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta z Jastrzębia-Zdroju oraz mężczyźni w wieku 81 i 84 lat z powiatu wodzisławskiego. W szpitalu w Tychach zmarł 69 letni mężczyzna, natomiast w Bytomiu pacjentka w wieku 94 lat. 

W szpitalach w regionie z powodu zakażenia przebywa obecnie 235 osób. Do tej pory w naszym regionie odnotowano 13.942 przypadki zakażenia z czego 10.315 osób wyzdrowiało a 365 zmarło. W całym kraju jest 38.457 zakażonych. 

U dwóch pracowników żywieckiego urzędu miasta potwierdzono zakażenie koronawirusem, w związku z tym w części tamtejszych jednostek organizacyjnych wyłączono bezpośrednią obsługę mieszkańców. Petentów nie przyjmuje Wydział Inżynierii Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Urbanistycznego, Wydział Geodezji, Nieruchomości i Rolnictwa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Inwestycji oraz Biuro ds. Pozyskiwania Środków Krajowych i Zagranicznych. Urzędnicy proszą, aby w tym czasie wszystkie sprawy załatwiać telefonicznie lub poprzez korespondencję elektroniczną.

Autor: Kamil Jasek, Wojciech Kocjan /rs/