110 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Oddział Neurologiczny wstrzymał pracę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 418 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. Najwięcej ponownie w Śląskiem.

W ciągu minionej doby odnotowano w regionie 110 przypadków.

19 z tych osób to mieszkańcy powiatu bielskiego, 16 powiatu wodzisławskiego a 11 powiatu cieszyńskiego. 11 zachorowań potwierdzono także w Rudzie Śląskiej a 9 w Jastrzębiu-Zdroju. W powiecie wodzisławskim znaczna część potwierdzonych przypadków to goście weselni. Jak ustaliły służby sanitarne, zakażona była młoda pani, dlatego też kwarantanną obejmowani są wszyscy biesiadnicy. 

Niestety zmarło też 9 kolejnych pacjentów z COVID-19. W naszym regionie to cztery osoby, 37- i 65-letni mężczyźni, którzy leczyli się w szpitalu w Raciborzu. Nie żyje też 76-latek, który walczył z chorobą w Tychach oraz 78-letnia kobieta, która była pod opieką lekarzy z Zawiercia.

Łącznie w województwie śląskim zarażonych koronawirusem zostało 14.781 osónb, 379 zmarło.

Z kolei na Mazowszu wykryto 104 przypadki.

Łączenie od początku pandemii odnotowano w Polsce 41.580 zachorowań, a 1.651 osób zmarły. Dotychczas wyzdrowiało 31,5 tysiąca chorych.

Wstrzymano przyjęcia i wypisy pacjentów na Oddziale Neurologicznym w szpitalu miejskim w Świętochłowicach. U jednego z pracowników placówki wykryto koronawirusa, poinformował szpital w mediach społecznościowych. Trwają badania osób, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem. trzymane do tej pory wyniki są negatywne. W komunikacie placówki czytamy, że poinformuje o wznowieniu pracy Oddziału Neurologii, jak tylko będzie to możliwe.

W środę żołnierze Wojska Polskiego pobrali wymazy od blisko 300 pracowników kopalni Silesia w Czechowicach – Dziedzicach. Na 90 przebadanych do tej pory próbek 19 okazało się dodatnich. Natomiast jutro rano rozpoczynają się badania przesiewowe 300 górników z kopalni Chwałowice oraz 500 osób z kopalni Bielszowice.

Autorzy: Agnieszka Loch, Łukasz Łaskawiec, Dorota Stabik /pg/rs/