Badania kolejnych grup pracowników kopalń w województwie

110 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono wczoraj w województwie śląskim. Trwają badania kolejnych grup pracowników kopalń.

W środę  żołnierze Wojska Polskiego pobrali wymazy od blisko 300 pracowników kopalni Silesia w Czechowicach–Dziedzicach. Na 90 przebadanych do tej pory próbek 19 okazało się dodatnich. Natomiast dzisiaj rozpoczynają się badania przesiewowe 300 górników z kopalni Chwałowice oraz 500 osób z kopalni Bielszowice.

Najwięcej potwierdzonych wczoraj przypadków zakażenia koronawirusem dotyczy mieszkańców powiatów bielskiego, wodzisławskiego i cieszyńskiego.

W powiecie wodzisławskim znaczna część potwierdzonych przypadków to goście weselni. Jak ustaliły służby sanitarne, zakażona była panna młoda, dlatego też kwarantanną obejmowani są wszyscy biesiadnicy.

Łącznie w województwie śląskim zarażonych koronawirusem zostało 14 781 osób, 379 zmarło.
Wczoraj potwierdzono śmierć czterech osób. To 37-mio i 65-letni mężczyźni, którzy leczyli się w szpitalu w Raciborzu, 76-latek, który walczył z chorobą w Tychach oraz 78-letnia kobieta, która była pod opieką lekarzy z Zawiercia.


Autor: Dorota Stabik /pg/