Rusza Letnia Szkoła Języka Polskiego. Tym razem online.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Rusza Letnia Szkoła Języka Polskiego organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. 

W tym roku po raz pierwszy zajęcia odbędą się w formie online. Nauczyciele akademiccy poprowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych komunikatorów i platform internetowych. Najpierw około 100 osób z całego świata, m.in. z Armenii, Brazylii, Chin, Gwatemali, Indonezji, Niemiec, Nigerii, Palestyny, Ukrainy, napisze test. Pozwoli on zakwalifikować uczestników do odpowiednich grup i przez trzy tygodnie będą on zgłębiać tajniki polskiej mowy oraz poznawać naszą kulturę. 

Uczestnicy letniej szkoły online będą mieli okazję, by znacznie poprawić swoją znajomość polszczyzny. Codziennie bowiem czekają na nich 4 godziny intensywnej nauki języka polskiego, a ponadto wykłady i seminaria dotyczące polskiej literatury, kultury, sztuki, historii, polityki, jak również gry i zabawy językowe, spotkania filmowe, teatralne, poetyckie oraz warsztaty muzyczne i kulinarne. Udział zagranicznych gości z 5 kontynentów w aktywnościach na żywo to duże wyzwanie z powodu różnych stref czasowych, dlatego zajęcia będą odbywały się późnymi popołudniami i wczesnymi wieczorami. 

W programie zaplanowane zostały także interaktywne podróże do Cieszyna, Warszawy, Krakowa oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. 

Tradycyjnie, 15 sierpnia, odbędzie się międzynarodowy konkurs ortograficzny i spotkanie kultur, podczas którego słuchacze zaprezentują swoje tradycje narodowe. 

Autor: Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne