Raków Częstochowa lepszy od Zagłębia Lubin
14.09.2020
21:52:00

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 2:1. To drugie zwycięstwo z rzędu piłkarzy spod Jasnej Góry.

Tylko 30 sekund czekali kibice w Bełchatowie na pierwszą bramkę dla Rakowa. Fran Tudor dośrodkował z prawej strony, a Vladislavs Gutkovskis wykorzystał podanie i strzałem głową pokonał Dominika Hładuna. Piłkarze Rakowa nie cofnęli się, ale dalej próbowali sforsować obronę gości i podwyższyć wynik. Już w 13. minucie Tudor nie wykorzystał świetnej sytuacji, ale tylko dlatego, że dobrą paradą popisał się bramkarz Zagłębia. Raków dobrze utrzymywał się przy piłce, często po stracie stosując pressing już na połowie lubinian. Dopiero w 42. minucie Zagłębie oddało celny strzał, ale nie sprawił on trudności Jakubowi Szumskiemu.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza część spotkania. Tym razem z lewej strony dośrodkował Marcin Cebula, w polu karnym David Tijanić pozostał bez krycia i mocnym strzałem lewą nogą podwyższył na 2:0. Częstochowianie nie zamierzali poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Peter Schwarz, ale jeszcze bardziej, kolejnej sytuacji mógł żałować Tijanić. Marcin Cebula zgrał futbolówkę do Słoweńca, ten miał przed sobą pustą bramkę, ale piłka skozłowała i to zmyliło piłkarza Rakowa. Przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą" zadziałało w tym przypadku. Kontaktowego gola w 66. minucie strzelił Rob Sirk. Zagłębie próbowało doprowadzić do remisu, ale wynik nie uległ już zmianie i piłkarze Rakowa mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

Po trzech kolejkach Raków Częstochowa z 6. punktami zajmuje 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. W następnej kolejce podopieczni Marka Papszuna zmierzą się w Bielsku - Białej z Podbeskidziem.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Gutkovskis (1.), Tijanić (48.) - Sirk (66.)

Raków: Szumski - Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Schwarz (79. Malinowski), Sapała, Tijanić (89. Papanikolaou), Cebula (79. Lederman), Kun, Gutkovskis (72. Brown Forbes)

Zagłębie: Hładun - Balić, Guldan, Jończy, Chodyna (84. Simić), Bashkirov (77. Bednarczyk), Poręba (62. Żubrowski), Szysz (46. Starzyński), Bohar, Mraz (62. Sirk), Zivec   Gole: Gutkovskis (1.), Tijanić (48.) - Sirk (66.)