Lądowisko dla ultralekkich samolotów. Nocny pożar w Bytomiu. Dzieci u komandosów.

Nowe lądowisko dla ultralekkich samolotów. Wydawać by się mogło, że nasza jurajska reporterka - Gabriela Kaczyńska - zna każdy jurajski zakątek. Nic bardzie mylnego. Dziś próbowała dotrzeć na lotnisko, jurajskie rzecz jasna, ponieważ takie podobno postało w Niegowoniczkach. Z jakim skutkiem? To okaże się już za chwilę, na razie zdradzamy tyle, że przez mieszkańców wsi wyprowadzona została w pole.


 

Nocny pożar w Bytomiu. Mieszkańcy bloku nr 18 przy ul. Rydza-Śmigłego w Bytomiu zostali w środku nocy wyrwani ze swoich mieszkań. W bloku zapaliła się remontowana elewacja i rusztowanie, a ogień przedostał się także do części mieszkań. W krótkim czasie pożar objął cały pion - od parteru aż do 10. piętra. Co było przyczyną pożaru i czy dało się go uniknąć - to sprawdzała nasza reporterka, Joanna Opas.


 

Niezwykłych gości mieli dziś żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów. Do Lublińca przyjechali mali pacjenci z wrocławskiego Instytutu Hematologii. Dzieci, które na co dzień muszą walczyć z nowotworem, mogły na kilka godzin zamienić się w prawdziwych komandosów. Wizytę obserwowała Monika Krasińska.


 

 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice