Pierwsza w sezonie porażka hokeistów JKK GKS Jastrzębie
20.09.2020
20:23:00

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie doznali pierwszej porażki w tym sezonie PHL. Za mocną przeszkodą okazali się wicemistrzowie Polski Re-Plast Unia Oświęcim.

W pierwszej tercji kibice zobaczyli tylko jedno trafienie, które było dziełem Daniiła Oriechina. Rosjanin w 15. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Luce Kalanie. Już w 23. sekundzie drugiej tercji jastrzębianie stracili drugą bramkę, której autorem był Ryan Glenn. Maciej Urbanowicz zdołał jednak trafić do bramki gospodarzy co dało kontakt drużynie Roberta Kalabera. Jastrzębianie zaczęli coraz śmielej atakować, ale w bramce Unii kapitalnie spisywał się Clake Saunders.

W trzeciej tercji kibice byli świadkami hokeja na wysokim poziomie. Zawodnicy nie oszczędzali się, a goście próbowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. W końcówce Robert Kalaber zagrał va banque i zdjął bramkarza. Unia wykorzystała tę sytuację do podwyższenia wyniku na 3:1, czego dokonał na 15 sekund przed syreną Eliezer Sherbatov.

Kolejnym rywalem JKH GKS Jastrzębie będzie w najbliższy piątek Ciarko STS Sanok.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Oriechin 14:35
2:0 Glenn (Sherbatov, Trandin) 20:23
2:1 Urbanowicz 28:59
3:1 Sherbatov (Przygodzki) 59:45

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Urbanowicz, Hovorka, Paś - Kostek, Klimiczek, Phillips, Rac, Sawicki - Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Ł. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka.