Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wrócili na zwycięską ścieżkę
25.09.2020
21:43:00

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Ciarko STS Sanok 4:2. Dzięki zwycięstwu utrzymali drugą pozycję w tabeli PHL.

Spotkanie to miało swój mały jubileusz. Był to 300. mecz Roberta Kalabera na ławce jastrzębskiego klubu w ekstraligowych rozgrywkach. Pierwsza tercja nie najlepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. W 6. minucie bramkarza pokonał Hubert Demkowicz strzałem spod niebieskiej linii. Goście jeszcze w tej tercji mogli podwyższyć wynik, ale JKH GKS uratował Patrik Nechvatal.

Druga tercja należała już do gospodarzy. Jastrzębianie szybko wykorzystali grę w przewadze, gdy to mocno uderzył Mateusz Bryk, a tor lotu krążka zmienił Maciej Urbanowicz. Już dwie minuty później gospodarze prowadzili za sprawą sprytnego strzału Dominika Jarosza. Podopieczni Roberta Kalabera mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale świetnie spisywał się w końcówce drugiej partii golkiper ekipy przyjezdnych.

W trzeciej tercji, w trzy minuty, miejscowi przesądzili o wyniku spotkania. Dwa trafienia, przy dużej pomocy Zaca Phillips'a, zaliczył Martin Hovorka. Zespół z Sanoka na dwie bramki odpowiedział tylko jedną Bogusława Rąpały i jastrzębianie mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w PHL. Już w niedzielę JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Demkowicz (Witan) 05:18
1:1 Urbanowicz (Bryk, Hovorka) 22:13 5/4
2:1 Jarosz (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 24:48
3:1 Hovorka (Phillips, Jarosz) 44:33
4:1 Hovorka (Phillips, Bryk) 47:29
4:2 Rąpała (Demkowicz) 53:06

Strzały: 43 - 13 / Kary: 4 min - 10 min / Widzów: 550

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz - Klimiczek, Kostek, Phillips, Rac, Wróbel - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Ciarko STS Sanok: Spěšný (Wojciechowski) – Olearczyk, Rąpała (2); Filipek, Strzyżowski, Biały – Pippo (2), Kamienieu; Elo, Viikilä (2), Bukowski (4) – Demkowicz, Biłas; Wilusz, Witan, Bielec – Skokan, Glazer; Flis, Ginda, Łyko.