Festiwal strzelecki w Nowym Targu. GKS Tychy pokonał Podhale 5:4
25.09.2020
23:49:00

Aż 9. goli zobaczyli kibice w Nowym Targu, w rywalizacji Podhala z GKS Tychy. Po szalonej końcówce tyszanie zwyciężyli jedną bramką.

Pierwsze dwie tercje zakończyły się remisowo i przed decydującą partią trudno było wskazać faworyta do zwycięstwa. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się już na początku trzeciej odsłony. To Szarotkom udało się wyjść na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Neupauera. Kiedy Kacper Guzik strzelił na 4:2 wydawało się, że komplet punktów zostanie w Nowym Targu. Nic z tego. Ostatnie 10. minut należało do tyszan. Niezawodny okazał się trzeci atak gości Szczechura – Cichy – Mroczkowski. Najpierw to Michael Cichy dwukrotnie pokonał Przemysława Odrobnego i kiedy wydawało się, że kibice będą świadkami dogrywki, uderzył Alexander Szczechura dając zwycięstwo GKS Tychy.

- Szczęśliwe nasze zwycięstwo. Wygraliśmy tylko i wyłącznie dzięki ogromnej skuteczności naszych chłopaków z Ameryki Północnej. Mówię tutaj o napastnikach i bramkarzu. Generalnie to było słabe spotkanie w naszym wykonaniu - mówił po spotkaniu Krzysztof Malinowski, trener tyskiej drużyny.

W najbliższą niedzielę GKS Tychy zmierzy się u siebie z Comarch Cracovią Kraków.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

0:1 Christian Mroczkowski - Alexander Szczechura, Filip Komorski (08:52, 5/4)
1:1
Alan Łyszczarczyk (11:02, 4/5)
1:2
Alexander Szczechura - Christian Mroczkowski, Michael Cichy (23:47, 5/4)
2:2
Alan Łyszczarczyk - Bartłomiej Neupauer (33:57)
3:2
Bartłomiej Neupauer - Andriej Ankudinow, Damian Tomasik (41:18, 5/4)
4:2
Kacper Guzik - Andriej Ankudinow (48:53)
4:3 Michael Cichy - Jason Seed, Alexander Szczechura (50:42, 5/4)
4:4
Michael Cichy - Alexander Szczechura, Christian Mroczkowski (57:02)
4:5
Alexander Szczechura ( Christian Mroczkowski (58:19)

Minuty karne: 14-14
Strzały: 36-35
Widzów: 750

Podhale:
Odrobny - Birznis, Chaloupka; Švec (4), Vachovec (4), Bepierszcz - Tomasik, Mrugała; Pettersson, Neupauer (2), Łyszczarczyk (2) - Sulka, Gajor; Guzik, Rancevs, Ankudinow - Worwa (2), Słowakiewicz, Bochnak.

GKS:
Murray - Pociecha (2), Seed; Gościński (2), Dupuy (2), Wronka - Bizacki, Kotlorz; Krzyżek, Galant (4), Marzec (2) - Kogut (2), Ciura; Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Komorski, Rzeszutko, Jeziorski.