GKS Tychy ograł baniaminka z Rzeszowa
26.09.2020
09:41:00

Piłkarze GKS Tychy odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie Fortuna 1. Ligi. Na własnym stadionie ograli baniaminka Apklan Resovię Rzeszów 2:1.

Na pierwszą bramkę kibice na stadionie w Tychach musieli czekać niemal do końca pierwszej połowy. W 41. minucie podanie z prawej strony pola karnego dotarło do Sebastiana Stebleckiego, który z bliska pokonał Marcela Zapytowskiego. W drugiej części spotkania bramki też padały w samej końcówce. Najpierw to Łukasz Grzeszczyk, precyzyjnym strzałem trafił na 2:0, ale 4. minuty później goście złapali kontakt. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Radulj. Jednak podopieczni Artura Derbina utrzymali prowadzenie i ostatecznie mogą zapisać drugie zwycięstwo na swoim koncie w tym pierwszoligowym sezonie.

W następnej kolejce tyszanie zmierzą się na wyjeździe z liderem Arką Gdynia.

GKS Tychy – Apklan Resovia 2:1 (1:0)
1:0 –
Sebastian Steblecki (41. asysta: Bartosz Biel)
2:0 – Łukasz Grzeszczyk (82. asysta: Łukasz Moneta)
2:1 – Kamil Radulj (86. rzut wolny)

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 20. Bartosz Szeliga Ż, 6. Nemanja Nedić, 3. Łukasz Sołowiej, 11. Krzysztof Wołkowicz – 14. Bartosz Biel (64, 13. Łukasz Moneta), 4. Oskar Paprzycki, 15. Jan Biegański (90, 30. Kamil Szymura), 8. Łukasz Grzeszczyk Ż (90, 77. Kacper Piątek), 17. Sebastian Steblecki – 27. Damian Nowak (64, 9. Dawid Kasprzyk Ż). Trener Artur Derbin.

Apklan Resovia: 12. Marcel Zapytowski – 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz, 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec – 17. Radosław Adamski (84, 11. Przemysław Brychlik), 13. Michał Kuczałek, 29. Adrian Dziubiński (84, 9. Karol Twardowski), 20. Grzegorz Płatek (46, 6. Bartłomiej Wasiluk), 56. Cezary Demianiuk (73, 19. Jarosław Czernysz) – 10. Dawid Rogalski (61, 7. Kamil Radulj). Trener Szymon Grabowski.

Widzów: 2264.