Trwa przebudowa linii tramwajowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie i wykonawca przebudowy linii tramwajowej przedstawili dotychczasowy zakres wykonanych prac i zapowiedzieli, kiedy zakończy się cała inwestycja. 

Jest ona opóźniona ze względu na pandemię oraz sprawy formalne, związane chociażby z zabieganiem o uratowanie przed wycinką drzew wzdłuż części linii. Dobre informacje, które zapowiada na rzecznik MPK w Częstochowie, to oficjalne przekazanie 10 nowych tramwajów, których zakup jest częścią inwestycji związanej z rewitalizacją infrastruktury tramwajowej. Wykonawca inwestycji zapowiedział także wejście na najtrudniejszy odcinek budowy przebiegający przez ścisłe centrum miasta. Jak będą wyglądać prace na tym fragmencie i kiedy zakończy się cała inwestycja sprawdzał Krzysztof Słabikowski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice