Arka za mocna dla GTK. Trzecia porażka gliwiczan w sezonie
29.09.2020
21:59:00

Spotkanie dwóch zespołów aspirujących do pierwszej ósemki, zakończyło się wygraną Asseco Arki Gdynia. Koszykarze GTK Gliwice przespali pierwszą połowę, za co ponieśli karę na finiszu spotkania.

Gospodarze wygrali to spotkanie rzutami dystansowymi. 7 z 11 rzutów zaliczył skrzydłowy gospodarzy Bartłomiej Wołoszyn. To dzięki w dużej mierze rzutom zza łuku miejscowi koszykarze wygrali dwie pierwsze kwarty. Arka pierwszą połowę wygrała różnicą 19. punktów. Gliwiczanie nie zamierzali jednak tak łatwo oddać meczu. Przede wszystkim zaczęli trafiać liderzy gliwiczan. O wiele lepiej w drugiej części prezentował się Terry Henderson, ale ale najlepiej w barwach GTK spisywał się Daniel Gołębiewski. Goście prawie dogonili Arkę dzięki dwóm serialom punktowym. Najpierw dzięki 10. punktom z rzędu gliwiczanie przegrywali tylko 62:68, jednak wtedy znów do głosu doszedł Wołoszyn, który uspokoił swą postawą miejscowych koszykarzy. Gliwiczanie ponownie spróbowali gonić rywali i nawet im się ta sztuka udała, bo przewaga gdynian stopniała do 7. punktów, gdy zza łuku trafił M.J.Rhett Arka prowadziła już tylko 84:77. Wtedy znów trójką i to równo z końcową syreną czasu akcji popisał się Wołoszyn, co kompletnie załamało zawodników z Gliwic.

Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz, który zapisał na swym koncie 24. oczka. Dla gości 21 punktów zdobył Terry Henderson, ale tylko jeden punkt mniej zaliczył Daniel Gołębiewski. To trzecia porażka GTK Gliwice w tym sezonie. Wszystkie zaliczyli w delegacji. 4. października koszykarze GTK podejmą u siebie Polpharmę Starogard Gdański.

Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 94:84 (23:18, 27:13, 18:25, 26:28)

Arka:
Krzysztof Szubarga 10 (1x3), Przemysław Żołnierewicz 24, Bartłomiej Wołoszyn 21 (7x3), Filip Dylewicz 9 (3x3), Adam Hrycaniuk 9 - Wojciech Czerlonko 13 (1x3), Mateusz Kaszowski 5 (1x3), Mikołaj Witliński 3, Marcin Malczyk, Michał Pluta. Trener Przemysław Frasunkiewicz.

GTK: Joshua Perkins 11 (1x3), Terry Henderson 21 (3x3), Daniel Gołębiowski 20 (2x3), Jordon Varnado 11 (2x3), MJ Rhett 5 (1x3) - Mateusz Szlachetka 6 (2x3), Szymon Szymański 6, Martin Krampelj 4, Łukasz Diduszko, Bartosz Majewski. Trener Matthias Zollner.